Tradiční thajská masáž

Tradiční thajská masáž je kombinací akupresury, reflexní terapie a cvičení jógy nebo také jemného strečinku. Tímto se velice liší od klasických masáží. Používá se dvou základních metod - mírného tlaku rukou a nohou s řadou pasivních protahovacích pohybů. Tlak může být velmi jemný až intenzivní. Masáž uvolňuje svaly, pomáhá zmírnit bolest a jejich ztuhlost. Zvyšuje pružnost šlach a pevnost kloubů.  Také pomáhá dosáhnout a získat rovnováhu toku energie v těle. Zmírňuje působení stresu, zlepšuje krevní oběh, čistí tělo od toxinů a jiných škodlivých látek, posiluje nervovou soustavu, revitalizuje energii, zlepšuje vitalitu a pomáhá udržet dobré zdraví.

Tradiční thajská masáž se provádí na podložce na podlaze. Nepoužívají se aromatické oleje a zákazník je oblečený.

Tradiční Thajská masáž České BudějoviceTradiční Thajská masáž PrachaticeTradiční Thajské masáže

 

Thajská olejová masáž

Aromatická thajská olejová masáž je mírnější formou thajské masáže s použitím esenciálních olejů. Jde o kombinaci všech technik jako u tradiční thajské masáže, kde se navíc využívá také třecí techniky. Každý esenciální olej má různé léčivé vlastnosti. Esenciální oleje napomáhají během masáže navodit příjemnou relaxaci, zmírnit stres a tak dostat tělo do celkové harmonie.

* Levandule – pomáhá snížit stres a snižuje bolesti hlavy.

* Citronová tráva - relaxační

* Máta peprná - osvěžující

Thajská olejová masáž České BudějoviceThajská relaxační masáž České BudějoviceRelaxační masáž České Budějovice

Reflexní masáž chodidel

Thajská masáž nohou je druh masáže, která zahrnuje jak masáž lýtek, tak především masáž chodidel. Na chodidlech jsou reflexní body orgánů celého těla. Stimulací se podporuje jejich činnost a tím i zlepšuje imunitní systém. Masáž chodidel pomáhá zbavit stresu, zlepšuje spánek a obnovuje vitalitu. Thajská masáž nohou je vhodná po celodenní zátěži, kdy odstraní pocit těžkosti a přináší úlevu.

Tato masáž se provádí olejem.

Reflexní masáž chodidel České BudějoviceReflexní masáž chodidel PrachaticeMasáž chodidel

Thajská bylinná masáž

Při thajské bylinné masáži se používají sušené byliny dle tradiční thajské receptury. Tato starověká receptura se v Thajsku používá po staletí převážně při chronických bolestech jako jsou bolesti zad. Byliny zabalené do bavlněné látky se před masáží napaří. Prohřáté se pak přikládají na různá místa na těle, kde uvolňují stres a bolest. Teplo a esence z bylin připraví tělo na masáž, která efektivně uvolní ztuhlá a bolestivá místa, stejně jako zvýší tok energie, což je důležité pro zdraví.

Tato masáž se aplikuje pomocí horkých bylin, zabalených v bavlněných váčcích.

Thajská bylinná masáž České BudějoviceThajská bylinná masáž PrachaticeThajská bylinná masáž

Masáž zad, šíje a ramen

Thajská masáž šíje, ramen a zad spojuje blahodárný účinek zmírnění bolesti těchto partií a úlevu od celkového napětí. Při masáži šíje dochází k uvolnění různých bloků a snížení stresu. Následující masáž ramen a zad prováděná tlakem na akupresurní body má velmi pozitivní vliv na bolesti zad - dochází k uvolnění a navození pocitu pohody. Ocení ji zejména lidé se sedavým zaměstnáním, po náročném dni.

Masáž může být provedena olejem, balzámem, krémem, nebo bez přidání esencí. Záleží jen na Vašem výběru.

Masáž šíje České BudějoviceMasáž hlavyMasáž hlavy a šíje

Těhotenská masáž

Těhotenství přináší velkou zátěž na bederní část zad a na oblast nohou, proto je jemná masáž během těhotenství velice úspěšnou a uklidňující terapií a zmírňuje nepříjemné fyzické pocity. Napomáhá ulevit od bolesti zad, šíje, unavených nohou, bolavých prsou a usnadňuje průběh těhotenství i porodu.

Při masáži si nejen odpočinete, ale tato masáž má blahodárné účinky na Vaše zdraví. Za hodinu masáže se Vám uvolní zádové svalstvo a dojde ke zlepšení funkčnosti jater, žlučníku i slinivky, které jsou během těhotenství zatěžovány dvojnásobně.
Vhodné je absolvovat masáž 1x týdně, kdy dochází ke zlepšení pružnosti pokožky a ke snížení pravděpodobnosti výskytu strií.

Masáž se provádí na boku nebo vsedě. Masérka se zaměřuje jemnými hmaty především na část zad a šíje. Dále provádí masáž horních a dolních končetin, které jsou v průběhu těhotenství velmi zatíženy, aby se předešlo riziku otoků a výskytu křečových žil.

Před masáží DOPORUČUJEME poradit se svým gynekologem.